Yaşam Hastanesi Cilt Bakım, Lazer Epilasyon ve Kilo Kontrol Ünitesi 0282 258 55 99 - lazer liposuction tekirdağ

Kırmızı yüz tedavisi

Rosacea olarak biline deri hastalığı yüzün belirli bölgelerinde bir sivilcemsi kızarıklık olarak görülür. Özellikle elmacık kemiklerinin üstünde ve burnun alt yarısında görülen bu kızarıklık semptomları, ateş ağrı kaşıntı gibi başka belirtilere yol açmaz. Verdiği en büyük rahatsızlık görünümdeki estetik bozukluktur.

Daha çok açık tenli kişilerde görülüyor gibi olması kısmen bu kişilerde daha belirgin olmasına da bağlanmaktadır. Asıl nedeni bugüne kadar belli olmasa da aşırı alkol, stres ve diğer bazı nedenlerin bir alevlenmeye yol açtığı söylenir.

Rosacea semptomatik olarak bazı antibiyotiklerle (tetracycline ve metronidazole) tedavi edilmektedir. Fakat hastalık bugüne kadar herhangi bir bakteri veya virüs ile ilişkilendirilememiştir.

Maytlar gözle görünmeyecek kadar küçüktürler ama evlerde, halılarda, yataklarda bol sayıda bulunurlar. Bir türün asıl yerleştiği yer, yüzümüzdeki derinin delikleridir. Demodex denen bu tür, kaş kirpik ve yüzün orta bölgelerinde bulunup sebum, yani yüz yağı ile beslenir. Daha ergenlik sırasında bir kişinin yüzüne yerleşmiş olabilirler. Ortalama sağlıklı bir insan yüzünde santimetre karede sadece 1-2 Demodex mayt bulunurken hastalıklı kişilerde bu sayı 10 katına çıkar.

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi | Hürriyet Mah. Büşra Sok. No:20 - TEKİRDAĞ Tel: 0282 258 55 99