Yaşam Hastanesi Cilt Bakım, Lazer Epilasyon ve Kilo Kontrol Ünitesi 0282 258 55 99 - lazer liposuction tekirdağ

Komedon Milia Temizliği

Komedon Temizliği;

Özellikle dermotogların gözetiminde uygulanan bir tedavi şeklidir. Güzellik merkezlerinde uygulanan cilt bakımlarından tamamen farklıdır. Komedonların özel ve steril araçlarla yaralara neden olmadan çıkarılması, cilt sorunu olan kişilerin bu durumdan kısa bir zamanda kurtulmasını gerçekleştirir.

Ciltte meydana gelen komedonların uçları steril olan bir enjektörle açılır ve bu işlev için özelliği olan steril aletlerle komedonların etrafına bası uygulanarak yağ tabakasının dışarıya çıkması gerçekleştirilir. Komedon temizliğinde kist, nodül ve benzeri iltihaplı olan sivilcelerde temizlenebilir.

Komedon temizliği dermotoglar tarafından dikkatli ve özenli bir şekilde uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Gerçekleştirilen bu uygulamanın ardından ilaç tedavisi alınmasa tekrar oluşabilirler. Komedon temizliği, beraberinde oluşan sivilcede tedaviye dahil edilen bir yöntemdir. Bu uygulamada retinoit türünden bir çeşit ilaçla tedavi gerçekleştirilir. Ardından 3 hafta gibi bir sürede komedonların içlerindeki yağlar çözülür ve rahatlıkla temizlenebilecek duruma gelir.

Komedon Temizliği

Bundan sonra komedon temizliğine başlanır ve 3 hafta kadar da bu işlem sürdürülür. Hastaların ilaç tedavisi ile birlikte de komedon temizliği mutlaka yapılmalıdır. Nedeni ise ilaç tedavisi ile komedonların meydana gelmesi durur fakat komedonların tamamen kaybolması oldukça uzun bir zaman alır. Komedon; isotretinoin uygulamasının daha kolay ve iz bırakmadan gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Komedon temizliğinin işinde uzman olan kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Gelişi güzel temizlenen komedonlar iltihaplı ve oldukça derin sivilcelere dönüşürler ve bu nedenle hem sivilceler irileşerek artar hem de sivilce izleri kalıcı hale gelir.

Oluşan kistlerin ve abselerin dikkatli ve steril bir şekilde boşaltılarak, az miktarda kortizon enjektesi ile bu lezyonların duraklayarak çarçabuk iyileşme sağlanabilir. Sivilcelerin içlerine kortizon enjektesi oldukça fazla yapılan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi şekli ile büyük sivilcelerin oldukça hızlı küçülmeleri hastaları moral olarak da tedavi eder.

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi | Hürriyet Mah. Büşra Sok. No:20 - TEKİRDAĞ Tel: 0282 258 55 99