Yaşam Hastanesi Cilt Bakım, Lazer Epilasyon ve Kilo Kontrol Ünitesi 0282 258 55 99 - lazer liposuction tekirdağ

Radyo Frekans

REGEN TRIPOLLAR RADYOFREKANS

RF belirli bir frekansta elektrotlar (kutup) vasıtasıyla elektrik akımını vücuttan geçirerek dokuların etkin ve güvenli ısınmalarını sağlar. Elektrik akımı kapalı bir devreden akarak cilt katmanlarından geçerken katmanların direncine bağlı olarak ısı üretir. Tripollar teknolojisi RF akımını 3 veya daha fazla elektrotlar arasında odaklaştırır ve enerjinin sadece uygulama alanında kalmasını sağlar. Sistem, her bir bölgede, epidermiste bir yaralanmaya sebep olmaksızın, eşanlı olarak alt ve üst cilt katmanlarında ısı oluşturur. Yüzeysel ve derin yağ tabakalarının işleme tabi tutulması yağ hücrelerinin büzüşmesini, kolajen fiberlerinin kasılmasını ve kolajen üretiminin artmasını sağlar.

RADYOFREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR?

Yağ hücrelerine ve kolajene odaklanmış bu ısıtım, vücudun farklı bölgelerinde farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilecek niteliktedir. Karın, kalça, baldır gibi yağ birikimine müsait bölgelerde yağ hücrelerinde küçülmeye, bacaklarda selülitli görünümü yok etmeye, kol ve bacak içi gibi gevşemeye müsait bölgelerde tonlama ve toparlama yapılmasına olanak sağlar. Problemli bölgelerde alınan sonuçlar aynı zamanda doku pürüzsüzlüğünü ve çevresel daralmayı da beraberinde getirir.

RADYOFREKANS NASIL UYGULANIYOR?

Radyofrekans uygulaması, haftada iki olmak üzere 10 – 15 seanslar arasında tamamlanır. Süre hedef bölgenin alanına göre 20 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Uygulama, ısının üst dokuda daha az hissedilmesini ancak sabit kalmasını sağlayan gliserinle yapılır. Isı özel bir termometreyle sürekli kontrol edilerek tüm işlem sürecinde 41 -43 derecelerde sabit tutulur. Radyofrekans işlemi tamamen ağrısızdır. İşlem sonrasında uygulanan bölgede ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık gözlemlenebilir ancak kısa zaman zaman içerisinde yok olacaktır.

RADYOFREKANSIN ETKİLERİ

Radyofrekans uygulaması ilk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar. Hedeflenen sonuca ne kadar seansta ulaşılabileceği uygulanan bölgedeki problemin boyutuyla doğru orantılıdır. Sistem farklı hazır programlarla selülit, yağ ama özellikle gevşeklik sorunlarında keyifli sonuçlara ulaştırır.

İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar
Uzun süreli kalıcı sonuçlar
Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin
Klinik kanıtlanmış sonuçlar

KONTRAENDİKASYONLAR

18 yaşından küçüklere
Kalp piline sahipse
Kanser geçmişi varsa
Bağışıklık sistemini azaltan bir rahatsızlığa sahipse (HIV, AIDS v.b.)
Hamile ya da emziriyorsa
Uygulama bölgesinde ısı ile tetiklenen bir cilt rahatsızlığına sahipse
Uygulama bölgesinde metal bir implanta sahipse
Radyofrekans uygulaması yapılamaz.

Radyofrekans yağ parçalama, radyofrekans zayıflama, radyo frekans incelme, radyofrekans göztepe, radyo frekans minibüs yolu, radyofrekans kimlere uygulanmaz, radyofrekansın yararları, radyofrekansın zararları

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi | Hürriyet Mah. Büşra Sok. No:20 - TEKİRDAĞ Tel: 0282 258 55 99