Yaşam Hastanesi Cilt Bakım, Lazer Epilasyon ve Kilo Kontrol Ünitesi 0282 258 55 99 - lazer liposuction tekirdağ

Sarkıklarının toparlanması

Cilt sarkması pek çok kişinin problemidir. Cilt sarkması genel olarak 30 ’lu yaşlarda başlar. Yaş aldıkça sarkma oranı artar. Sarkmanın nedeni yerçekimi etkisidir. Cilt altında kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit azaldıkça cilt yerçekimine karşı koyamaz. Cildin sarkma oranını genetik yapı, güneş altında kalma derecesi, sigara içmek ve beslenme belirler. Ayrıca sık kilo alıp vermek, özellikle ileri yaşlarda sarkmanın en önemli sebeplerindendir.

Cilt sarkmalarının giderilmesinde pek çok sayıda lazer, lazer dışı cihazlar ve yöntemler mevcuttur. Cilt sarkmasında kullanılan yöntemlerin çoğunda cilt ve cilt altı dokusu yenilenerek sarkma giderilir. Cilt ve cilt altı dokusunun kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit maddeleri değişik mekanizmalarla yenilenerek cildin toparlanması sağlanır.

Sarkmanın giderilmesinde cildi kaliteli hale getiren yöntemleri yaşa ve yapıya göre düzenli olarak uygulamak en iyi sonuçları verir. En etkili yöntem cilt sarkmadan cildi sağlıklı hale getiren uygulamaları yapmaya başlamaktır.

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi | Hürriyet Mah. Büşra Sok. No:20 - TEKİRDAĞ Tel: 0282 258 55 99